XDR-150E-36 Mean Well Power Supply Din Rail 36 VDC 4.33A
140.00 ر.س
Power Supply
36 VDC 4.33A
Available on backorder
SKU: XDR-150E-36 Category: Tags: , , ,
Description
Brand: Mean Well
Model: XDR-150E-36
Output: 12 VDC 20A
85~264Vac input range
Ultra slim width: 30~96mm (by model)
High efficiency up to 96% and no load power dissipation <1W~3.6W (by model) Current sharing Up to 3840W for parallel use (XDR-480E/ 960E only) Over voltage category III (OVC III) -40~+70oC wide range operation temperature (>+50oC derating)
Can be installed on DIN Rail TS-35/7.5 or 15
Datasheet:
Download XDR-150E-36
Specifications
Shipping Weight0.64 kg
BrandMean Well
SeriesXDR
ModelXDR-150E-36
TechnologyAC/DC
Input Voltage (VAC)85~264
Output Voltage (VDC)36
Output Current (A)4.33A
Output Power (W)150
ShapeDIN Rail
Product Dimension (LxWxH) (mm)116x30x125.2
Product Weight (kg)0.52
IP Ratingnot assigned
ROHSROHS
SafetyBIS, BSMI, CB, CCC, CE, CUL-Listed, EAC, KC, RCM, TUV-62368-1, UKCA
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “XDR-150E-36 Mean Well Power Supply Din Rail 36 VDC 4.33A”